baner na stronę i program.cdr

Drugi dzień Forum to spotkania m. in. Grupy Wyszehradzkiej, kobiet sukcesu oraz rozmowy o nowych technologiach. Gościem  specjalnym był Stephen Antiga były selekcjoner Polski reprezentacji siatkarzy. Wręczone zostały nagrody w plebiscycie CSR Wiosła Biznesu 2016 zorganizowanej przez Gazetę Wyborczą. Sesja  plenarna  o szansach Łodzi na organizację EXPO 2022 zakończyła IX Europejskie Form Gospodarcze.  Forum zgromadziło rekordową frekwencję  ponad 2700 uczestników! Dziękujemy i do zobaczenia za rok!

img_3855  img_4058     img_4025 img_4014  img_3861   img_3864

Podczas uroczystego wieczoru, na zakończenie pierwszego dnia Forum zostały  wręczone specjalne wyróżnienia dla firm i instytucji które mają istotny wpływ na rozwój gospodarki w województwie łódzkim, które z powodzeniem promują Łódzkie w kraju i zagranicą, a rezultaty ich pracy przynoszą korzyści nam wszystkim. Podczas Uroczystej Gali wręczenia Nagród Gospodarczych Województwa Łódzkiego Mocni w Biznesie 2016  zostali wyłonieni laureaci w 5 kategoriach. Poniżej przedstawiamy zwycięzców:
Dynamika eksportu:  HYDROG Zakład Budowy Maszyn Eksport Import
Start Up: Napiferyn Biotech Sp. z o.o
Unijny projekt z potencjałem:
WKG Sp. z o.o. i Sp. k
Nagroda publiczności: Tonsmeier Centrum Sp. z o. o
Nagroda Specjalna Marszałka Województwa Łódzkiego:  Wielton S.A.

img_3552img_3572 img_3652img_3616 img_3598img_3632

Szanowni Państwo,

właśnie rozpoczęło się IX Europejskie Forum Gospodarcze, a Łódź jak co roku stała się miejscem spotkań biznesu-nauki-kultury i samorządu. Ponad 2500 osób – uczestników, prelegentów, Gości, partnerów i mediów odwiedziło dziś Hotel Andel`s. Wiele rozmów, wymiany myśli i doświadczeń, ciekawe panele i dyskusje wypełniły pierwszy dzień Forum. Zaszczycił nas swoją obecnością m. in. Wicepremier prof. Piotr Gliński, Jan Krzysztof Bielecki, Witold Orłowski, Henryka Bochniarz, Krzysztof Kwiatkowski. Gość specjalny Forum Ian Brzeziński.
img_3159 img_3209

img_3204img_2989

post_940x788_12-11-16_newJuż tylko 2 dni do Forum!

Forum już za 2 dni. Poniżej kilka przydatnych informacji organizacyjnych:

– miejscem Forum będzie: andel`s Hotel Łódź ul. Ogrodowa 17;

– szczegółowy program z podziałem na dzień 1 i dzień 2 znajdziecie Państwo na w zakładce Program

rejestracja i odbiór identyfikatorów możliwy będzie od godz. 11.00 – jesteśmy do Państwa dyspozycji podczas obu dni trwania Forum;

– rejestracja dla Państwa komfortu jest podzielona na 7 stanowisk, w  których wydawanie identyfikatorów odbywać się będzie według alfabetycznego podziału nazwisk (A-D, E-I, J-Ł-M-O,P-R,S-T,U-Z)

– identyfikator upoważnia Państwa do poruszania się po całym centrum konferencyjnym oraz do udziału w we wszystkich sesjach

– wszystkie panele, sesja inauguracyjna, plenarna oraz Gala Mocni w Biznesie są bezpłatne i dostępne dla WSZYSTKICH za okazaniem identyfikatora

– zachęcamy do komentowania Forum w mediach społecznościowych dodając: #efglodzkie

Do zobaczenia!

post_940x788_9a-11-16_newCzym charakteryzuje się współczesny klient? Co jest wyznacznikiem podejmowanych przez niego decyzji? Czy cena to jedyny czynnik decydujący o dokonaniu transakcji? Dlaczego zakupy on-line wciąż powiększają rzesze zwolenników? Odpowiedź na te pytania spróbują znaleźć nasi prelegenci podczas panelu pt. Skuteczne dostosowanie się do wymagań współczesnego Klienta. Moderator Maciej Kroenke z PWC Polska wraz z Maciejem Kaczmarkiem (Ferex sp. z o.o), Piotrem Olczykiem (Monnari Trade S.A.) oraz Adamem Zaleskim (De Heus Sp. z o.o.) przedstawią podejście firm do obecnych Klientów, nowych kanałów dystrybucji oraz cyfryzacji zakupów. O nowych technologiach w budownictwie i rewolucji BIM porozmawiają: Łukasz Majchrzak, Agata Glinkowska-Musiałek, Agata Maciejewska i Dariusz Sokołowski –  przedstawiciele Łódzkiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa. Przedstawią m. in. inteligentne metody wspomagania projektowania, wskażą jak budować bazy danych informacji o budynkach oraz jak sprawnie zarządzać obiektami na podstawie analizy BIM. Panele odbędą się w dniu 14 listopada w godz. 14.00-15.30.

post_940x788_11-11-16_

Rynki międzynarodowe i transformacja w biznesie – kolejne panele na Forum. 
Going Global – wyzwania dla polskich przedsiębiorców na rynkach międzynarodowych – to panel poświęcony tematyce eksportu, która towarzyszy nam podczas Forum. Wspólnie z Business Centre Club zastanowimy się jakie jest podejście rządu do wspomagania przedsiębiorstw na arenie światowej oraz jakie znaczenie ma znajomość specyfiki kulturowej w biznesie międzynarodowym. Gościem panelu jest Marcin Łata  (Ministerstwo Rozwoju), panel moderować będzie Krzysztof T. Borkowski (BCC). Do dyskusji zasiądą: Michał Chmielecki (Społeczna Akademia Nauk), Sławomir Karasiński (Kancelaria Fortak & Karasiński) oraz Karol Szmich (Delia Cosmetics Sp. z o.o.). Ciekawie zapowiada się panel pt. „Transformacja to nie wybór – wpływ transformacji cyfrowej na biznes”. Panel w którym udział weźmie Gość specjalny Stephen Antiga – były trener siatkarzy reprezentacji Polski. Tematyka panelu poświęcona jest nowoczesnym technologiom. Cyfryzacja biznesu nie stanowi już tylko szansy, by budować przewagę konkurencyjną. Jest niezbędna do funkcjonowania w szybko zmieniającym się otoczeniu biznesowym. W dyskusji udział wezmą: Marek Gajowniczek (Ceri International Sp. z o.o.), Michał Hertel (Makolab S.A.), Piotr Kania (GFT Polska Sp. z o.o.) oraz Maciej Kulbat (Infosys sp. z o.o.). Zapraszamy 15 listopada godz. 10.30!. 

post_940x788_10-11-16_

O Start upach i nowych formach finansowania biznesu.
Start upy to nowoczesna forma prowadzenia biznesu, coraz częściej wykorzystywana w Polsce, zakładana przez kreatywnych ludzi nie bojących się wyzwań gospodarczych. Można by rzec od pomysłu do realizacji. Tylko w jaki sposób finansować swoje przedsięwzięcia? Skąd wziąć kapitał na badania, innowacje, inwestycje? O tym jak otoczenie biznesu wpływa na rozwój start upów, o potrzebie wspierania finansowego młodych przedsiębiorstw porozmawiają przedstawiciele właśnie start upów: Cezary Stacewicz (Pixel Technology), Magdalena Jander (GeneaMed sp. z o.o.), Tomasz Kaczmarczyk (BlueBrick sp. z o.o.), Ewa Postoslka (Centrum innowacji), Krzysztof Piech (Fundacja FABLAB), Stanisław Radomimński (Quizit Sp. z o.o.) oraz Sylwester Szymalak (Stowarzyszenie Klub 500 i Organika SA). Gościem specjalnym panelu jest Jakub Musiałek z Fundacji StartUp Poland Łódź – pomysłodawca łódzkich weekendów startupowych. Jakie narzędzia posiada dzisiaj samorząd do sfinansowania rozwoju? Wdrożenia, przykłady, rozwiązania. To temat panelu przygotowanego przez Pheno Horizonoraz DNB Bank Polska S.A.. Celem Panelu jest przedstawienie sposobów realizacji inwestycji samorządowych w oparciu o doświadczenie i dobre praktyki np.: w modelu zaprojektuj, wybuduj i sfinansuj. Gość specjalny Daniel Kallenfors (DNB Bank Polska SA) zasiądzie do rozmowy z Izabelą Jankowiak (DNB Bank Polska S.A.), Marcinem Plutą (Burmistrz Miasta Brzeziny), Elżbietą Rablin-Schubert (Hogan Lovells), Olgierdem Zarasiem (Zakłady Techniki Komunalnej Sp. z o.o.), Małgorzatą Zielińską (DNB Bank Polska S.A.) a moderować dyskusję będzie Maciej S. Kowalczyk (Pheno Horizon). Prelegenci zastanowią się jak można znaleźć środki na wkład własny w planowane projekty unijne przy równoczesnym zachowaniu tempa inwestycji poza wsparciem UE oraz jak z powodzeniem realizować ambitne, a w wielu przypadkach również konieczne inwestycje dla rozwoju lokalnego.

Panel zaplanowany jest 14 listopada w godz. 18.00-19.30.

 

post_940x788_9-11-16_new-2

Nauka-Biznes-Rozwój czy jest możliwa współpraca idealna (?)!
Sprint, maraton a może sztafeta? Czyli o tym jak może i powinna wyglądać współpraca biznesu, nauki i administracji dowiecie się Państwo z panelu przygotowanego przez PWC Polska Sp. z o.o. Zaproszeni Goście, a wśród nich Jan Chadam (Polskie LNG S.A.), Jacek Michalak (Grupa ATLAS), Marek Michalik (ŁSSE S.A.) Marek Cieślak (TECHNOPARK), Witold Stępień (Marszałek WŁ) oraz prof. Stanisław Wiak (Rektor Politechniki Łódzkiej) podejmą dyskusję jak wspólnie działać, tworzyć, badać, rozwijać, unowocześniać firmy jednocześnie czerpiąc korzyści z tej współpracy. Natomiast panel pt. Biznes w zmiennym otoczeniu rynkowym – problemy, rozwiązania, rozwój –  przygotowała Społeczna Akademia Nauk. Będzie w nim mowa o współpracy nauki i biznesu w ujęciu praktycznym. Wśród panelistów zasiądą: mecenas Michał Araszkiewicz , Małgorzata Kadłubaj (ACPAC Sp. z o.o. sp. kom.), Katarzyna Kolasińska-Morawska (Społeczna Akademia Nauk) Andrzej Marjański (Społeczna Akademia Nauk), Paweł Morawski (Clarc University) , Łukasz Prysiński (MBA Program Manager) oraz Bartosz Sokalszczuk (Kancelaria adwokacka). Gośćmi Panelu będą Jacek Smagur i Krzysztof Kaczmarzynski (Orange Polska). Panele odbędą się 15 listopada w godz. 10.30-12.00. 

 

post_940x788_8-11_new3-2

Internacjonalizacja i współpraca z Chinami to dwa kolejne ciekawe tematy przegotowanych paneli.
O eksporcie i szansach jego rozwoju, o mocnych i słabych stronach eksportowych województwa łódzkiego i Polski, o tym co przyciąga, a co jest barierą dla zagranicznych inwestorów – w panelu pt. „Internacjonalizacja – szansą na rozwój przedsiębiorczości” porozmawiają: Przemysław Andrzejak (ŁARR S.A)., Grzegorz Wolski (Roex Sp. z o.o.), Jan Kolański (Colian Holding S.A.) Marek Mazur (Sejmik WŁ) , Anna Milewska (BOŚ) Jerzy Pietrucha (Grupa Pietrucha) oraz Dariusz Wojtaszek (PARP) Prelegenci zastanowią się wspólnie jak można zachęcić małe i średnie firmy do podjęcia wyzwania jakim jest eksport. Patronem merytorycznym panelu jest Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. oraz PWC Polska Sp. z o.o. Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna natomiast przygotowała panel dotyczący współpracy z Chinami. Zaproszeni goście – a wśród nich H.E. XU Jian Ambasador Republiki Chińskiej w Polsce oraz Robert Grey – Podsekretarz Stanu w MSZ będą rozmawiać o tym czego potrzebuje polski eksporter w wymianie handlowej z Chinami oraz czy Nowy Jedwabny Szlak to remedium na deficyt handlowy miedzy naszymi krajami. W panelu do rozmowy zasiądą specjaliści: Radosław Domagalski-Łabędzki (KGHM Polska Miedź S.A.) Marek Michalik (ŁSSE S.A.) Andrzej Pieczonka (First Counsellor Trade and Investment Promotion Section) . Panele odbędą się 14 listopada w godz. 14.00-15.30. Zapraszamy !

post_940x788_7-11-2

Wydarzenia towarzyszące Forum – zapraszamy.
Forum już niebawem i mamy nadzieję, że Państwa obecność w Łodzi jest już zaplanowana. Panele, które poprowadzą znakomici prelegenci oraz szczegółowy program można sprawdzić w zakładce PROGRAM. Szczególnie polecamy Państwa uwadze wydarzenia towarzyszące Forum,  do których należą Sesja Inauguracyjna, Uroczysta Gala Mocni w Biznesie oraz Sesja plenarna. 14 listopada o godz. 16.00 w Sali Balowej podczas Sesji Inauguracyjnej Gość Specjalny Ian Brzeziński wygłosi wykład pt. Polska, Europa i Świat w obliczu zmian społeczno-gospodarczych”, a do dyskusji zasiądą dr Henryka Bochniarz,  Jan Krzysztof Bielecki, prof. Adam Mariański, Radosław Pyffel oraz Witold Stępień. O godz. 20.00  zapraszamy na Uroczystą Galę Mocni w Biznesie 2016, którą poprowadzą Aleksandra Szwed oraz Daniel Wieleba. Nagrody są uhonorowaniem najlepszych i najprężniej działających firm z regionu łódzkiego. A 15 listopada o godz. 15.00 w Sesji plenarnej prelegenci porozmawiają o szansach jakie ma Łódź na organizację Wystawy International Expo 2022. W panelu udział wezmą włodarze miasta Łodzi oraz zaproszeni Goście. Wejście na wszystkie wydarzenia za okazaniem identyfikatora.

image001Spotkania B2B – zapraszamy serdecznie!

W ramach  IX edycji Europejskiego Forum Gospodarczego w sali  VIP Room będzie znajdował się punkt informacyjny Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Konsulatu Generalnego w Kaliningradzie, gdzie będzie możliwość przeprowadzenia rozmowy w formule b2b z  radcą wydziału Zbigniewem Pawlikiem nt. możliwości robienia interesów z firmami Obwodu Kaliningradzkiego.

post_940x788_28-10-162

Panel rejestracyjny do Państwa dyspozycji!
Europejskie Forum Gospodarcze w Łodzi to okazja do spotkań B2B, rozmów biznesowych oraz networkingu. Forum to dwa dni spotkań, 27 paneli dyskusyjnych, sesja inauguracyjna oraz Gala Mocni w Biznesie. Idąc z duchem czasu i nowoczesności przygotowaliśmy panel elektroniczny, przez który możecie Państwo zaplanować swój pobyt w Łodzi. Wystarczy zarejestrować się na www.forum.lodzkie.pl, odnaleźć przedsiębiorcę z którym chcieliby Państwo się spotkać i zaprosić go do wspólnej wymiany doświadczeń biznesowych. Mamy nadzieję, że panel ułatwi Państwu nawiązanie nowych kontaktów.

post_940x788_26-10_new_2Nowoczesne podejście do biznesu – zapraszamy na panele 
Tegoroczne Europejskie Forum Gospodarcze to okazja do wytyczenia kierunków rozwoju Polski i regionu łódzkiego. W panelu przygotowanym przez Adaptive Solutions & Advisory Group pt. „Nowoczesne centra usług szansą na rozwój Polski i regionu” dowiedzą się Państwo jakie są kluczowe czynniki konkurencyjności oferty lokalnego biznesu dla międzynarodowych centrów usług. Zostanie zaprezentowany potencjał biznesowy centrów dla dostawców oraz przedstawione najlepsze praktyki w wykorzystywaniu lokalnej oferty dla potrzeb branży nowoczesnych usług.  Partnerem panelu jest firma Nowy Styl Group. Uczestnikami panelu są: Marcin Janiszewski European Business Center, Elekta Business Service, Mikołaj Ługowski Nordea Bank, Krzysztof Misiak – Cushman&Wakefield, Monika Moser Takeda Shared Service Centre Poland, Leszek Romanowski Grupa Nowy Styl. Moderować dyskusję będzie Krystian Bestry Adaptive Solutions & Advisory Group. Panel XII pn. „Polska centralna logistycznym sercem Europy” przygotowany został przez Logistyczną Sieć Biznesową Polski Centralnej. Prelegenci w trakcie panelu omówią korzyści jakie daje region Polski Centralnej firmom logistycznym m. in. w kontekście planowanego Nowego Jedwabnego Szlaku. Eksperci zaprezentują najnowsze trendy i innowacyjne narzędzia skutecznej logistyki, które pomagają w ekspansji polskich firm na rynku krajowym i międzynarodowym. Prelegentami są: Andrzej Kozłowski Rohlig SUUS Logistics, Łukasz Michałowski Raben Logistics, Wojciech Ryglewicz Lufthansa Cargo, prof. Stanisław Wiak rektor Politechniki Łódzkiej. Moderatorem jest Przemysław Dana ASM Centrum Badań i Analiz. Panele odbędą się 14 listopada w godz. 18.00-19.30.

post_940x788_24-10-16Kobiety w biznesie – zapraszamy na ciekawe panele.
IX Europejskie Forum Gospodarcze w dniach 14-15 listopada br. zapowiada się znakomicie! Sesje zostały zaplanowane na dwa dni i są pełne ciekawych oraz interesujących tematów. Kobieta przedsiębiorcza, przebojowa czy nowoczesna ? Matka, córka czy szefowa? Jaka jest rola kobiet w biznesie ? Jak radzą sobie w innowacjach i nowych technologiach?  Na te pytania spróbujemy odpowiedzieć podczas  dwóch paneli prowadzonych przez kobiety, ale jednak poruszających odmienne tematy. Podczas panelu IX  przygotowanego przez Instytut Biznesu Rodzinnego oraz Łódzką Izbę Przemysłowo – Handlową kobiety cztery córki opowiedzą o realiach bycia sukcesorką, jak wyznaczyć granice między życiem rodzinnym a zawodowym, a także jakie pułapki i wyzwania pojawiają się na drogach kobiet przedsiębiorczych. Panel XIV którego partnerem merytorycznym jest firma Deloitte przedstawi kobietę nowoczesną i nie bojącą się wyzwań biznesowych, technologicznych oraz  innowacyjnych. Panie odpowiedzą też na pytanie dlaczego kobietom nie wychodzą duże biznesy tylko lokalne małe firmy? Panele odbędą się w dniu 15 listopada o godz. 13.00-14.30.

ngwl-bizneslodzkie

Uroczysta Gala Mocni w Biznesie 2016 – zapraszamy serdecznie!

Podczas tegorocznej edycji Europejskiego Forum Gospodarczego zostaną wręczone Nagrody Gospodarcze Województwa Łódzkiego “Mocni w Biznesie 2016”. Nagroda ma charakter regionalny i stanowi wyróżnienie dla przedsiębiorców osiągających najlepsze efekty ekonomiczne, realizujących innowacyjne projekty oraz cieszących się uznaniem w województwie łódzkim, kraju i za granicą. Kto tym razem okaże się najlepszy? Tego dowiecie się Państwo już 14 listopada w hotelu Andel’s Łódź! Zapraszamy serdecznie.

20_10
Jan Krzysztof Bielecki Gościem Forum!

Mamy ogromną przyjemność przedstawić Państwu następnych gości, którzy swoją obecnością zaszczycą  IX edycję Europejskiego Forum Gospodarczego!  Zaproszenie do grona  prelegentów przyjął Jan Krzysztof Bielecki wybitny ekonomista i były premier RP. Obecnie dołączył do Rady Parterów Ernst & Young, gdzie reprezentuje i wspiera markę poprzez szereg działań wzmacniających jej wizerunek na świecie. Podczas Forum wspólnie z prof. Markiem Belką weźmie  udział w panelu w sesji inauguracyjnej. Zapraszamy już dziś do rejestracji na www.forum.lodzkie.pl/zarejestruj-sie

18_10

Zapoznaliście się już Państwo z programem tegorocznego IX Europejskiego Forum Gospodarczego? To aż kilkanaście paneli dyskusyjnych, wydarzeń specjalnych i wspólnych okazji do networkingu! Wymienimy się doświadczeniami, będziemy dyskutować między innymi o gospodarce, eksporcie, roli kobiet w biznesie i miejscu firm rodzinnych na polskiej mapie gospodarczej. Sprawdzimy czy możliwe jest innowacyjne podejście do współpracy nauki i przedsiębiorców! Jeśli nie zapoznaliście się jeszcze z dokładną agendą  można to zrobić tutaj  www.forum.lodzkie.pl . Już teraz zachęcamy do zaplanowania swojej wizyty na największym biznesowo-gospodarczym spotkaniu w sercu Europy! Do zobaczenia już za niecały miesiąc w hotelu Andel’s Łódź!

post_940x788_prelegenci-inau_2Sesja inauguracyjna – wybitni Goście! 

Zapraszamy Państwa do udziału w sesji inauguracyjnej IX Europejskiego Forum Gospodarczego, która odbędzie się 14 listopada 2015 r. w sali balowej hotelu Andel’s o godz. 16.00 – 17.30. Motywem przewodnim sesji będzie “Polska, Europa i Świat w obliczu zmian społeczno – gospodarczych”. Prelegentami sesji będą:
Jan Krzysztof Bielecki – Przewodniczący Rady Partnerów Ernst&Young Polska
dr Henryka Bochniarz – Prezydent Konfederacja Lewiatan
Ian Brzeziński – Starszy Doradca w Centrum Międzynarodowego Bezpieczeństwa Brent’a Scowcroft’a – Radzie Atlantyckiej
prof. dr hab. Adam Mariański – doradca podatkowy, adwokat, partner zarządzający w Mariański Group Kancelaria Prawno-Podatkowa
Witold Stępień – Marszałek Województwa Łódzkiego

ue2-1Forum już za miesiąc!   

Zbliża się IX Europejskie Forum Gospodarcze pod hasłem przewodnim „Przedsiębiorcza EUROPA, szanse, wyzwania, zagrożenia”. Prelegenci poruszą takie kwestie jak ryzyko rozpadu Unii Europejskiej, omówią  rolą internacjonalizacji, jako szansy na rozwój przedsiębiorczości, czy też   rozważą kwestię dostosowania się do wymagań współczesnego klienta. To tylko kilka z wielu ciekawych tematów. Przypominamy – są jeszcze wolne miejsca. Zapraszamy do zarejestrowania   się.

wyszechrad_grup-1Konferencja „Międzynarodowa współpraca gospodarcza regionów państw Grupy Wyszehradzkiej z uwzględnieniem współpracy z Chinami”

Wydarzeniem towarzyszącym IX edycji Europejskiego Forum Gospodarczego będzie debata na temat Grupy Wyszehradzkiej, podzielona na dwa panele dyskusyjne. Panel pierwszy – poświęcony wzajemnej współpracy regionów państw Grupy Wyszehradzkiej, w wymiarze gospodarczym i nie tylko. Tematem przewodnim drugiego panelu są możliwości, jakie przed państwami Grupy Wyszehradzkiej stawia współpraca z Chinami. O doświadczeniach regionów w tym zakresie, uwarunkowaniach współpracy handlowej i inwestycyjnej z Chinami oraz jej perspektywach na przyszłość opowie grono polityków i naukowców. Do dyskusji zasiądą eksperci, szefowie regionów oraz dyplomaci, wśród nich Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Republiki Czeskiej – Jaroslav Ludva.

logo-marianski-group

 

Sukcesja w biznesie. 

Sukcesja w biznesie to popularny i ważny temat który poruszymy podczas IX edycji Europejskiego Forum Gospodarczego. Co się stanie, gdy zabraknie, tymczasowo bądź ostatecznie, osoby będącej „siłą sprawczą” firmy? Właśnie ukazała się publikacja, będąca pierwszym na rynku tak kompleksowym opracowaniem, która przedstawia problematykę następstw nieprzewidzianych zdarzeń losowych, związanych m.in. z nagłą  nieobecnością, śmiercią zarówno właściciela jednoosobowej działalności gospodarczej, jak i wspólnika  spółki cywilnej, osobowej czy kapitałowej. Autorzy, eksperci Mariański Group Kancelaria Prawno-  Podatkowa przedstawiają skutki takich zdarzeń zarówno w zakresie prawa cywilnego, handlowego, jak i    prawa podatkowego.

belka-do-aktualnosciprof. Marek Belka Gościem Forum! 

Europejskie Forum Gospodarcze to wydarzenie o charakterze biznesowym w samym sercu Europy. Jego rangę podkreśla obecność wybitnych Gości i Prelegentów. W panelu który poprowadzi Przemysław Andrzejak Prezes Zarządu ŁARR  wystąpi prof. dr hab. Marek Belka – rodowity łodzianin, wybitny ekonomista, polityk, były premier i były minister finansów. Sesja pt. „Polska Gospodarka wobec wyzwań wewnętrznych i zewnętrznych” zaplanowana została w pierwszym dniu Forum w godzinach 18.00-19.30. Zapraszamy!

logo-teatr-wielkiPołączenie biznesu z kulturą czy to możliwe?

Czy da się połączyć biznes z kulturą? IX Europejskie Forum Gospodarcze pokazuje że TAK!
Zapraszamy serdecznie do udziału w panelu pt. „Randez – Vous Kultury i Biznesu”, przygotowanego przez Partnera Forum – Teatr Wielki w Łodzi. Prelegentami panelu będą m.in.: p. Wojciech Rodek – utytułowany dyrygent, Zastępca Dyrektora ds. Artystycznych Teatru Wielkiego w Łodzi, p. Beata Chmiel – Menedżerka kultury i analityk mediów, redaktor naczelna wielonakładowego dwutygodnika „Ex Libris” oraz p. Daniel Przastek – Dyrektor Artystyczny Festiwalu Teatrów Studenckich START. Partnerem panelu jest Ruch Obywatele Kultury. Rejestracja odbywa się poprzez stronę:http://www.forum.lodzkie.pl/zarejestruj-sie/ Teatr Wielki w Łodzi przygotował dla Państwa również miłą niespodziankę artystyczną podczas Gali Wieczornej I dnia Forum, na którą już dziś serdecznie zapraszamy.

Patronat gospodarczy i honorowy.patron-gospihon

Jest nam niezmiernie miło przedstawić Patronów IX Europejskiego Forum Gospodarczego. Tegorocznym Patronem Gospodarczym jest Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.  Instytucja otoczenia biznesu, która od 25 lat wspiera rozwój sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Dotacje unijne na rozwój firm, wdrażanie nowych technologii, organizacja misji  zagranicznych do najdynamiczniejszych krajów całego świata, oraz przyciąganie inwestorów zagranicznych czynią ze spółki  lidera wśród organów wsparcia biznesu na terenie województwa łódzkiego. http://larr.pl/

Patronat Honorowy objęła Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych S.A. – największa agencja promującą gospodarkę Polski na rynkach międzynarodowych i wspierająca inwestorów zdecydowanych rozwinąć swoją działalność w naszym kraju www.paiz.gov.pl
Zapraszamy do odwiedzenia stron Patronów, gdzie znajdą Państwo dodatkowe informacje.


marianski-aktualnosci“Przyszłość firmy rodzinnej: sukcesja, sprzedaż czy istnieje inna droga?”

Zapraszamy do udziału w panelu pt.: “Przyszłość firmy rodzinnej: sukcesja, sprzedaż czy istnieje inna droga?” – przygotowanego przez Partnera Głównego IX Europejskiego Forum Gospodarczego: Mariański Group Kancelaria Prawno-Podatkowa. Panel będzie dotyczył m.in.: aspektów prawnych i finansowych przygotowywania przedsiębiorstw do przekazywania sukcesorom oraz przełamywania barier mentalnych dotyczących sukcesji w biznesie. Moderatorem dyskusji będzie Prof. dr hab. Adam Mariański, doradca podatkowy, adwokat, partner zarządzający w Mariański Group.Wśród panelistów głos zabiorą łódzcy przedsiębiorcy, m.in.: Arkadiusz Majsterek – Właściciel Domu Jubilerskiego A&A oraz Jerzy Pietrucha – Prezes Zarządu Grupy Pietrucha oraz przedstawiciele instytucji finansowych będącymi partnerami panelu: Piotr Wawrzyniak – Dyrektor Regionu Departamentu Deutsche Bank S.A.Private Banking Deutsche Bank Polska oraz Tomasz Bedla – Członek Zarządu Copernicus Capital TFI S.A.

ian-6-300-dpi-300x225Ian Brzeziński Gościem Specjalnym Forum!

Uczestnictwo w Europejskim Forum Gospodarczym to możliwość wysłuchania i spotkania najważniejszych przedstawicieli świata biznesu i gospodarki! Podczas tegorocznej edycji gościem specjalnym będzie Ian Brzeziński, światowy ekspert w dziedzinie polityki zagranicznej, który rozpocznie Forum sesją inauguracyjną “Polska, Europa i Świat w obliczu zmian społeczno-gospodarczych”. I. Brzeziński – były zastępca sekretarza obrony NATO, były podsekretarz stanu w Pentagonie, a także analityk waszyngtońskiego ośrodka The Atlantic Council. Kto jeszcze pojawi się na IX Europejskim Forum Gospodarczym? Więcej informacji już wkrótce.

konf-pras-marszalka

 Konferencja prasowa Marszałka
12 września w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Łódzkiego odbyła się konferencja prasowa zapowiadająca IX edycję Europejskiego Forum Gospodarczego – najważniejszego wydarzenia biznesowego Polski Centralnej, które odbędzie się w dniach 14 – 15 listopada 2016 r. w hotelu Andel’s w Łodzi. W briefingu wzięli udział: Witold Stępień – Marszałek Województwa Łódzkiego, Przemysław Andrzejak – Prezes Zarządu ŁARR S.A., Łukasz Koprowski – Dyrektor PwC w Łodzi, Adam Mariański – Mariański Group oraz przedstawiciele Partnerów Merytorycznych wydarzenia: Michał Haze – Prezes Zarządu Łódzkiej Izby Przemysłowo – Handlowej, Krzysztof T. Borkowski – Wiceprezes Zarządu Business Centre Club, Kanclerz Loży Łódzkiej i Sylwester Szymalak – Prezes Zarządu Stowarzyszenia Klub 500. Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. jest Patronem Gospodarczym wydarzenia.

hotel-1-300-dpiHotel Andel`s miesjcem Forum!

Tegoroczna edycja Europejskiego Forum Gospodarczego odbędzie się w dniach 14-15 listopada w Hotelu Andel’s.  To unikatowy obiekt mieszczący się w budynku dawnej przędzalni na terenie łódzkiego kompleksu kulturalno-handlowo-rozrywkowego Manufaktura. Hotel Andel’s to idealne miejsce zarówno na organizację konferencji, kongresów jak i odpoczynek. Dużym atutem jest usytuowanie tego pięknego miejsca w centrum miasta.
Chętnych do uczestnictwa w EFG zapraszamy do rejestracji na http://www.forum.lodzkie.pl/


home-logo-forum-1-300x240 
Zaproszenie na IX Europejskie Forum Gospodarcze 

Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego oraz Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego SA. zapraszają na kolejną już IX edycję Europejskiego Forum Gospodarczego, które od lat wpisuje się w kalendarz Łódzkich wydarzeń biznesowych. Tym razem myślą przewodnią Forum jest „Przedsiębiorcza EUROPA, szanse, wyzwania, zagrożenia”, a miejscem – Hotel Andel’s w Łodzi. Europejskie Forum Gospodarcze jest jedynym w swoim rodzaju miejscem wymiany doświadczeń właścicieli małych, średnich i dużych polskich przedsiębiorstw. Jest wydarzeniem, którego celem jest promowanie innowacji w biznesie oraz integracja środowisk biznesowych, naukowych i samorządowych. Forum zostanie uświetnione uroczystością wręczenia Nagród „Mocni w Biznesie” prowadzonej przez Daniela Wieleby i Aleksandry Szwed. Mamy nadzieję, że bogaty program naukowy, ponad 100 zaproszonych Gości i Prelegentów zachęcą Państwa do udziału w Forum i przyjazdu do Łodzi.  Serdecznie zapraszamy! 

footer-register

Kontakt

Wysyłanie

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

Create Account